Hopp til innholdet
Fios
App-ikonet til PetID Bug

Utdanning

Gjenkjenning av insekter og småkryp

PetID Bug

Gjenkjenn alle insekter, umiddelbart.

Hva slags kryp er det? Ta et bilde, så gjenkjenner PetID det på sekunder, enten du fant det i hagen, på en fjelltur eller på kjøkkengulvet.

  • Skjermbilde 1 av PetID Bug
  • Skjermbilde 2 av PetID Bug
  • Skjermbilde 3 av PetID Bug

Funksjoner

Dette gjør PetID Bugfor deg.

App Store-skjermbilde 1 av PetID Bug

01

Artsgjenkjenning

Kjenner igjen tusenvis av insekter og edderkoppdyr, med treffsikkerhet og utbredelsesområde.

App Store-skjermbilde 2 av PetID Bug

02

Anslag av livsstadium

Larve, nymfe eller voksen? Få et anslag basert på størrelse, farge og visuelle trekk.

App Store-skjermbilde 3 av PetID Bug

03

Atferdsegenskaper

Se hvor rolig, aktiv eller langlivet en art pleier å være, vurdert på et øyeblikk.

App Store-skjermbilde 4 av PetID Bug

04

Habitat og økosystem

Habitat, kosthold, sesongaktivitet og om en art er til nytte i hagen din eller et skadedyr du bør følge med på.

App Store-skjermbilde 5 av PetID Bug

05

Profesjonelt kamera

Zoom på 0,5x, 1x og 3x, knipezoom, trykk for fokus og manuell fokus og eksponering for skarpe skanninger, selv på avstand.

  • Historikk og favoritter

    Hver skanning lagres på enheten din, så du kan bygge din egen samling av småkryp.

  • Innsikt fra Apple Intelligence

    På støttede enheter gir Apple Intelligence dypere innsikt i artene på iPhonen din: opprinnelse, atferd, rolle i økosystemet, tips til gjenkjenning og artige fakta, privat og direkte på enheten.

  • Personvern først

    Ingen konto og ingen pålogging. Skannehistorikken din blir på enheten din, og bilder lagres aldri på serverne våre.

Slik fungerer det

PetID Bug i3 steg.

  1. 1

    Pek og skann

    Rett kameraet mot et insekt eller en edderkopp, eller velg et bilde fra biblioteket ditt

  2. 2

    AI-analyse

    AI-en vår analyserer bildet på sekunder

  3. 3

    Resultatene dine

    Få arten, treffsikkerhet, utbredelsesområde og mer

Kort fortalt

Plattformer
iPhone
Fungerer med
Apple Intelligence (på støttede enheter)
Pris
Gratis å laste ned. PetID Pro gir i tillegg: ubegrenset antall skanninger, full oversikt over atferdsegenskaper og komplette habitatguider for artene.
Krever
iOS 26.1 eller nyere
Kategori
Utdanning
Utvikler
Fios

Vanlige spørsmål

Spørsmål omPetID Bug.

Hvem er den for?

Hageeiere som vil skille nyttige insekter fra skadedyr, turgåere og naturelskere, studenter og lærere som studerer entomologi, og foreldre og barn som er nysgjerrige på småkrypene i hagen.

Hvor nøyaktige er resultatene?

Resultatene er generert av AI til informasjons- og underholdningsformål og er ikke alltid nøyaktige. Ta aldri i en potensielt farlig edderkopp eller et farlig insekt ut fra et AI-resultat. Kontakt en fagperson. Denne appen bruker Apples standard sluttbrukerlisensavtale (EULA). Bruksvilkår (EULA): https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/dev/stdeula/

Trenger jeg en konto?

Ingen konto og ingen pålogging. Skannehistorikken din blir på enheten din, og bilder lagres aldri på serverne våre.

Mer fra Fios

Alle apper