Gå til indhold
Fios
App-ikon for PetID Cat

Uddannelse

Genkendelse af katteracer

PetID Cat

Tag et billede. Kend racen.

Hvilken race er min kat? Tag et billede, og PetID fortæller dig det på få sekunder: racen eller blandingen, skønnet alder, personlighedstræk og plejetips tilpasset din kat.

  • Skærmbillede 1 af PetID Cat
  • Skærmbillede 2 af PetID Cat
  • Skærmbillede 3 af PetID Cat

Funktioner

Det kan PetID Catgøre for dig.

App Store-skærmbillede 1 af PetID Cat

01

Racegenkendelse

Genkender kattens race og blandingsracer, fra stribede huskatte til Maine Coon, med en sikkerhedsscore og racens oprindelse.

App Store-skærmbillede 2 af PetID Cat

02

Aldersskøn

Se et skønnet aldersinterval, fra killing til senior, baseret på det, AI'en ser på fotoet.

App Store-skærmbillede 3 af PetID Cat

03

Personlighedstræk

Find ud af, hvor legesyg, kælen, snaksagelig eller selvstændig en race har tendens til at være, vist med score med et enkelt blik.

App Store-skærmbillede 4 af PetID Cat

04

Plejetips

Råd om kost, pelspleje, leg og sundhed tilpasset den genkendte race.

App Store-skærmbillede 5 af PetID Cat

05

Pro-kamera

0,5x, 1x og 3x zoom, knibezoom, tryk for at fokusere og manuel fokus og eksponering til skarpe scanninger, selv på afstand.

  • Historik og favoritter

    Hver scanning gemmes på din enhed, så du når som helst kan se den igen og sammenligne racer.

  • Indsigt fra Apple Intelligence

    På understøttede enheder tilføjer Apple Intelligence dybere indsigt i racen på din iPhone: historie og oprindelse, temperament, aktivitetsbehov, pelspleje og sjove fakta, privat og på enheden.

  • Privatliv først

    Ingen konto og intet login. Din scanningshistorik bliver på din enhed, og fotos bliver aldrig gemt på vores servere.

Sådan virker det

PetID Cat på3 trin.

  1. 1

    Ret og scan

    Ret kameraet mod en kat, eller vælg et foto fra dit bibliotek

  2. 2

    AI-analyse

    Vores AI analyserer billedet på få sekunder

  3. 3

    Dine resultater

    Få racen, en sikkerhedsscore, oprindelse, aldersskøn og mere

Kort fortalt

Platforme
iPhone
Virker sammen med
Apple Intelligence (på understøttede enheder)
Pris
Gratis at hente. PetID Pro tilføjer: ubegrænsede scanninger, fuld oversigt over personlighedstræk og komplette plejeguides til hver race.
Kræver
iOS 26.1 eller nyere
Kategori
Uddannelse
Udvikler
Fios

Ofte stillede spørgsmål

Spørgsmål omPetID Cat.

Hvem er den til?

Kattejere, der er nysgerrige på deres kats race eller blanding. Frivillige i dyreinternater og redningsorganisationer. Kattepassere og plejefamilier. Familier, der undersøger racer, før de adopterer.

Hvor nøjagtige er resultaterne?

Resultaterne er genereret af AI til informations- og underholdningsformål og er ikke altid korrekte. Spørg en dyrlæge, hvis du har brug for et endeligt svar. PetID er ikke en erstatning for professionel dyrlægerådgivning. Denne app bruger Apples standardlicensaftale for slutbrugere (EULA). Brugsvilkår (EULA): https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/dev/stdeula/

Skal jeg have en konto?

Ingen konto og intet login. Din scanningshistorik bliver på din enhed, og fotos bliver aldrig gemt på vores servere.

Mere fra Fios

Alle apps